Choreografia walki wręcz

Realistyczne odgrywanie bójek, pojedynków i historycznych bitew to nasza specjalność. Zatrudniamy kaskaderów mających doświadczenie w różnych stylach walki wręcz. Boks, Judo, Krav Maga, Kick-Boxing oraz wielu innych W zależności od potrzeb scenariusza filmu zaplanujemy odpowiednią choreografię. Możemy przeszkolić aktorów, jak krok po kroku zagrać daną scenę lub w pełni zastąpić ich na planie filmowym. Wykwalifikowani kaskaderzy bezpiecznie upozorują nawet najbardziej dynamiczne, krwawe bójki. Wykażą się sprawnością fizyczną, a zarazem rozwiniętymi zdolnościami aktorskimi. Skorzystaj z naszych usług i zrealizuj materiał, który zachwyci widzów.

Pozorowanie sceny walki do filmu

Jednym z najważniejszych elementów pozorowanej walki jest precyzyjny scenariusz. Aktorzy muszą wiedzieć, jakie ruchy wykonać, by bójka była realistyczna, a zarazem nie wyrządziła nikomu krzywdy. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajduje się profesjonalne planowanie scen bójek i bitew. Choreografia walki wręcz tworzona jest na podstawie udzielanych przez klienta informacji, dopasowana do charakteru filmu i możliwości obsady aktorskiej. Współpracujemy zarówno przy współczesnych scenariuszach, jak i odgrywaniu scen historycznych, które dzieją się w innych epokach. Czas akcji ma spore znaczenie. Wpływa na sposób toczenia bitew i pojedynków, dostępną broń, środowisko, relacje między uczestnikami sporu. W choreografii musimy wziąć pod uwagę najmniejsze detale.

Rodzaj ubrania, pogoda, znajdujące się wokół przedmioty... To wszystko determinuje sposób poruszania się bohaterów. Dobrze odegrana walka wręcz jest przede wszystkim realistyczna. Oznacza to, że aktorzy muszą wykonywać naturalne ruchy, dopasowane do faktycznych możliwości danego bohatera. Kaskaderzy odgrywający rolę wyszkolonych żołnierzy, agentów, policjantów wykazują wyższy poziom techniki od osób wcielających się na przykład w prowadzącego siedzący tryb życia pracownika biurowego.

Profesjonalny scenariusz walki wręcz

Współpracę rozpoczynamy od konsultacji i rozeznania oczekiwań klienta. Zadajemy pytania, które pomogą ustalić nam, jakie cechy powinna mieć odpowiednia choreografia. Chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat bohaterów, aranżacji sceny, czasu trwania walki, wykorzystywanej broni i narzędzi. Walka wręcz może obejmować popchnięcia, uderzenia, a także łączyć się z użyciem noża, szabli i innych rodzajów oręża. Jesteśmy przygotowani do odegrania sceny z bronią białą, palną, pozorowanym ogniem. Co więcej, możemy wykonać rekwizyty na indywidualne zamówienie klienta. Tworzymy je z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu kaskaderzy i aktorzy są spokojniejsi, bardziej chronieni przed uszkodzeniem ciała.

Choreografia sceny walki wręcz musi być zrozumiała i ułożona w taki sposób, by szybko można było się jej nauczyć. W wielu przypadkach wystarczy zatrudnienie dublera, który tylko w niektórych momentach zastąpi aktora. Czasami jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pełnej obsady kaskaderów. Osoby doświadczone w technikach Judo, Karate i Boksie są niezastąpione w filmach akcji, gdzie bójki zdarzają się często i choreografie odgrywane są na bardzo wysokim poziomie.